کد خبر :131136
آمار عجیب ستاره‌ای که قرار بود ناجی استقلال شود
علیرضا منصوریان پیش از حضور در استقلال وعده کرده بود تیمی را برای هواداران استقلال آماده می‌کند که هم زیبا بازی کند، هم راحت گل بزند.

تیمی تهاجمی که استقلالی‌های عادت کرده به فوتبال هجومی تیم پرویز مظلومی و قبل‌تر از آن استقلالِ امیر قلعه‌نویی خود را برای حمایت از چنین تیمی در روزهای قبل از شروع فصل به خوبی گرم کردند. استقلال در فصل جاری در اکثر بازی‌هایش زننده گل اول بود اما همواره نتوانست از گل‌های زده‌‌اش به خوبی مراقبت کند و در همان نیمه اول یا نیمه مربیان وامی‌داد و بازی برده را یا با مساوی تمام می‌کرد یا با باخت (فقط سه بار) به پایان می‌رساند! کاوه رضایی با 5 گل، جابر انصاری با 4 گل، علی قربانی با 3 گل و بهنام برزای با 2 گل مهاجمانی هستند که 14 گل این تیم را به ‌ثمر رسانده‌اند. بررسی گلزنان استقلال نشان می‌دهد تیم منصوریان متکی به مهاجمانش است. تیمی که از مجموع 18 گل (که یکی از آنها مقابل گسترش فولاد تبریز گل به خودی محسوب شده) 14 گلش را توسط مهاجمانش به ‌ثمر رسانده، به کادر فنی می‌گوید بازیکنان این پست تا چه اندازه برای گلزنی آمادگی دارند.

 

گرچه آن دسته از افرادی که بازی‌های استقلال را دنبال می‌کردند، تأیید می‌کنند که استقلال در هر بازی (غیر از مصاف با تراکتورسازی) به طور میانگین به اندازه تعداد انگشتان یک دست، موقعیت گل خلق کرده است. 3 گل دیگر استقلال را هم محسن کریمی (2 گل) و امید ابراهیمی به ‌ثمر رساندند. آن گل به خودی هم با ضربه محسن کریمی به ‌دست آمد. این بازیکن در اواسط نیم‌فصل به ترکیب استقلال اضافه شد و درست در همان برهه چه در لیگ و چه در جام‌حذفی، تحرک خوبی به خط هافبک این تیم داد. حضور این هافبک بازیساز البته زیاد به طول نینجامید و با مصدومیت دوباره‌‌اش استقلال باز هم در لیگ افت کرد و هم جام‌حذفی را از دست داد.

 

جام نیوز/خبر ورزشی