کد خبر :131138
اوباما در روزهای واپسین حضور در کاخ سفید به دنبال چیست؟
باراک اوباما در هفته‌ های اخیر و در حالی که در آستانه خروج از کاخ سفید قرار دارد اقداماتی را انجام داده است که به اذعان برخی با هدف زیر سوال بردن دولت آینده آمریکا صورت گرفته است.

باراک اوباما در هفته‌های اخیر و در حالی که در آستانه خروج از کاخ سفید قرار دارد اقداماتی را انجام داده است که به اذعان برخی با هدف زیر سوال بردن دولت آینده آمریکا صورت گرفته است و باعث وارد شدن انتقاداتی حتی بیشتر از 8 سال دوران ریاست جمهوری به وی شده است.

بنا به گزارش نیویورک تایمز بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اوباما برخی حفاری‌های نفتی را ممنوع کرده است، 100 نفر را به مقامات بالای دولتی گماشته است، اقدامات زیست محیطی جدیدی انجام داده است، تخفیفاتی را برای حکم 232 نفر از مجرمان در نظر گرفته و حکم بخشش 78 نفر دیگر را نیز صادر کرده است، تعدادی از زندانیان گوانتانامو را آزاد کرده و مهمتر از همه قطعنامه ضد صهیونیستی شورای امنیت را وتو نکرد.

 
اوباما

 
اوباما در اقدامی دیگر روسیه را متهم به دخالت در انتخابات آمریکا کرد و اظهار داشت که روسیه با حمله سایبری به سیستم حزب دموکرات‌ها و دادن این اطلاعات به ویکی لیکس سعی در از بین بردن تیم انتخاباتی هیلاری کلینتون داشته است.

 
باراک اوباما در اقدامی تلافی جویانه برای پاسخ به اتهام وارد شده به روسیه 35 نفر از دیپلمات‌های روسیه را از آمریکا اخراج کرد و این در حالی است که وی هیچ شاهد معتبری برای اثبات ادعای خود ارائه نداده است.

 

 
اوباما در روزهای واپسین حضور در کاخ سفید به دنبال چیست؟

 

 
دیلی میل در این باره می نویسد:هدف اوباما از اقدامات اخیر علیه روسیه کاملا آشکار است و همانگونه که «جولیان آسانژ» موسس ویکی لیکس گفته است این اقدام با هدف سلب مشروعیت از دولت ترامپ صورت گرفته در حالیکه وی در آستانه ورود به کاخ سفید قرار دارد.

 
آسانژ گفته است که هزار درصد اطمینان دارد که دولت روسیه ایمیل‌های حزب دموکرات را هک نکرده است.

 
وی گفت: منابع ما از دولت روسیه و نیز از هیچ حزبی نیستند.

 

 
اوباما در روزهای واپسین حضور در کاخ سفید به دنبال چیست؟

 

 
این اقدام مناسب بازی باراک اوباماست که قصد دارد توجه را از دلیل اصلی منحرف کند.

 
دیلی میل در ادامه گزارش خود نوشت: ترامپ به دلیل اقدام روسیه، موضوع ایمیل‌ها و یا اقدام جیمز کومی مبنی بر صادر کردن دستور بررسی مجدد ایمیل‌های کلینتون، در انتخابت برنده نشد بلکه وی به این دلیل در انتخابات برنده شد که بنا بر نظرسنجی‌های قبل از انتخابات حدود 70 درصد از مردم آمریکا احساس کردند که  کشور در مسیر اشتباهی در حال حرکت است.

 

 
اوباما در روزهای واپسین حضور در کاخ سفید به دنبال چیست؟

 
در ادامه دیلی میل نوشت: محبوبیت اوباما اخیرا افزایش یافته است زیرا او مانند یک پسر خوبی است که باهوش است، سخنرانی‌های بزرگی ارائه می‌دهد، آواز می‌خواند ولی وی انتخاب نشده است که ما را به خنده وادارد بلکه وی انتخاب شد چون قول جسارت و امید داده بود و بیشتر مردم انتظار دارند که رئیس جمهور وضعیت زندگی آنان را به سمت بهتری هدایت کند.

 

 
در ادامه این گزارش آمده است که اوباما از ترامپ متنفر است چون می‌داند که ترامپ بسیاری از اقدامات وی در دوران ریاست جمهوری را لغو خواهد کرد.

 
دیلی میل افزود: اتهامات علیه اوباما در حال حاضر به این دلیل است که وی قول‌های بسیار زیادی داده بود و اکنون اقدامات بسیار کمی انجام داده است.

 

 
انتهای پیام/میزان