کد خبر :131163
اقدام نیروی دریایی سپاه که ولوله عجیبی در بین آمریکایی‌ها انداخت
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اتفاقی که در جزیره فارسی رخ داد و موجب تحقیر نظامیان آمریکایی شد، هزینه بالایی برای آنها به همراه داشت.

محمد صالح جوکار با اشاره به سالگرد دستگیری ده نظامی متجاوز آمریکا در جزیره فارسی که 23 دی سال گذشته رخ داد، عنوان کرد: دستگیری تفنگداران نظامی آمریکا در آبهای سرزمینی ایران و رهاسازی آنها به فاصله یک روز بعد از مشخص شدن اشتباه سهوی آنها، موضع مقتدرانه نیروهای نظامی ایران در منطقه را نشان داد و بار دیگر ثابت کرد که قدرت برتر نظامی منطقه، جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: با اقدامی که توسط نیروی دریایی سپاه صورت گرفت ولوله عجیبی در میان آمریکایی ها ایجاد شد؛ بسیاری از آنها عزل شدند و با برخی از نظامیان و مسئولان آنها برخورد شد؛ اتفاقی که در جزیره فارسی رخ داد و موجب تحقیر نظامیان آمریکایی شد، هزینه بالایی برای آنها به همراه داشت.

فرمانده اسبق سپاه استانهای یزد و هرمزگان در بخش دیگری از صحبتهای خود به همزمانی اتفاق رخ داده در جزیره فارسی با مذاکرات نهایی مربوط به برجام اشاره کرد و گفت: نیروهای مسلح ایران در خلیج فارس اعم از ارتش و سپاه بارها و بارها ثابت کرده اند که منافع ملی را فدای تعارف و رودروایسی با کشورهای دیگر نمی کنند؛ آنها مقتدرانه در هر سطحی آمادگی های لازم را دارند و دشمنان به خوبی دریافته اند که تجاوز به سرزمین ما عواقب بدی را برای آنها به همراه خواهد داشت.

جوکار در پایان با اشاره به برخی شایعات در خصوص دستور وزارت خارجه مبنی بر آزادسازی نظامیان آمریکایی، با بیان اینکه ساختار فرماندهی نیروهای مسلح مشخص است و مراکز و سازمانهای گوناگون و متفرقه نمی توانند در خصوص مسائل مربوط به نیروهای مسلح تصمیم گیری کنند خاطرنشان کرد: آنها صرفا می توانند در حد رایزنی و اطلاع رسانی به نیروهای مسلح مشورت دهند.

 

 افکارنیوز/میزان