کد خبر :131180
18 شهید و زخمی در تازه‌ترین حملات سعودی به یمن
حملات سعودی به مناطق مختلف یمن ۱۲ شهید و ۶ زخمی بر جای گذاشت.
به نقل از المسیره، شب گذشته در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به دو بخش الحیمه الداخلیه و بنی حشیش در استان صنعا، 10 شهروند یمنی به شهادت رسیدند و 6 نفر نیز زخمی شدند.

یک منبع امنیتی گفت که در پی دو حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز به خودروی یکی از شهروندان یمنی در منطقه بنی یوسف در بخش الحیمه الداخلیه در استان صنعا، 9 تن به شهادت رسیده و 4 نفر نیز زخمی شدند.

این منبع افزود: جنگنده‌های ائتلاف متجاوز یک مقر نظامی در بخش بنی حشیش را چندین بار هدف قرار دادند که در پی این حملات یک تن از اهالی این منطقه به شهادت رسید و دو نفر نیز زخمی شدند.

روز گذشته همچنین در پی حملات جنگنده‌های سعودی به منطقه آل‌الشیخ در بخش منبه در استان صعده، دو شهروند یمنی به شهادت رسیدند.

عملیات موفق ارتش یمن علیه مزدوران

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن روز جمعه موفق شدند مزدوران را در مناطقی در القتب در بخش نِهم به هلاکت رسانده و یا آنها را بیرون برانند و ده‌ها تن از آنها را محاصره کنند و این در حالی است که ائتلاف متجاوز با انجام ده‌ها حمله هوایی نتوانست مزدورانش را از این مهلکه نجات دهد.

بر اساس این گزارش مزدوران تلاش داشتند که از این مناطق کوهستانی در رشته‌ کوه‌های القتب به سمت المریحه پیشروی کرده و در اطراف آن مستقر شوند در حالی که با آمادگی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در دفع این حمله آن‌ها را غافلگیر کرد.

حمله توپخانه‌ای ارتش یمن به پایگاه نظامی عربستان

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز گذشته در پاسخ به ادامه حملات عربستان به مناطق مختلف یان کشور، ساختمان مرکز پایگاه نظامی عجوبه عربستان در جیزان را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین روز گذشته یک خودروی نظامی را در پایگاه نظامی السمنه در جیزان را با موشک زمین به زمین هدف قرار داده و آن را منهدم کردند.

هلاکت 6 مزدور عربستان در عملیات ارتش یمن

در پی عملیات نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در منطقه عیده در بخش نِهم صنعا که با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان صورت گرفت، 6 تن از مزدوران این رژیم به هلاکت رسیدند.

یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین مراکز تجمع مزدوران در منطقه الشامسی در کلابه در استان تعز را هدف قرار داد.

 

مشرق/تسنیم