صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

فاز نخست اتصال منازل به فیبرنوری استارت خورد / تانوما افتتاح شد

فاز نخست اتصال منازل به فیبرنوری مخابرات ایران در هشت استان کشور با ظرفیت سازی مناسب برای ارائه خدمات بر بستر فیبرنوری افتتاح شد.

مراسم افتتاح فاز نخست پروژه اتصال منازل و ساختمانها به فیبرنوری مخابرات ایران تحت عنوان تانوما صبح امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز مخابراتی شهید فرد اسدی رونمایی شد.

تانوما که برگرفته از عنوان تار نوری مخابرات ایران است، سرویس اتصال فیبرنوری به منازل و ساختمانهاست. این سرویس به تکنولوژی جدیدی اطلاق می شود که به جای استفاده از کابل مسی از فیبرنوری برای انتقال اطلاعات تا ساختمان یا محل مشتری بهره می برد و می توان سرویسهای گوناگونی از جمله تلفن، اینترنت، سرویس های چند رسانه ای و دیگر سرویس های بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکان قرار داد.

برات قنبری رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در این مراسم، با بیان اینکه پروژه تانوما مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بود، اظهار کرد: اجرای این پروژه برای تکمیل فاز سوم شبکه ملی اطلاعات ضروری بود تا در آینده شاهد تحقق سرعت 50 تا 100 مگا بیت بر ثانیه در شبکه دسترسی باشیم.

وی گفت: سال گذشته ایجاد ظرفیت برای یک میلیون مشترک جدید در هشت استان کشور صورت گرفت و در راستای این پروژه 1200 میلیارد تومان سرمایه گذاری و دو هزار کیلومتر فیبرنوری کشیده شد.

انتهای پیام/تسنیم

شناسنامه


کدخبر: ۱۴۳۵۶۰
تاریخ: ۱۳۹۶/۲/۴     ساعت: ۹ : ۴۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سایر حوزه ها       زیرسرویس: سیاسی/اقتصادی/اجتماعی/حوادث
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۶ آبان
  • ٨ ربيع الاول ١٤٤٠
  • Nov 17 2018