صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف:

اوقاف در پی حاکمیتی کردن موقوفات قرآنی نیست

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: اوقاف در پی حاکمیتی کردن موقوفات قرآنی نیست بلکه قصد دارد وقف مشارکتی با ابزارهای نوین را توسعه دهد.

به گزارش نیوزدی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به عزم سازمان اوقاف و امور خیریه برای افزایش تعداد موقوفات قرآنی اظهار داشت: هم اکنون فقط حدود 2 درصد از موقوفات کشور مربوط به امور قرآنی است.

وی تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه برای پیشبرد برنامه‌های قرآنی در جامعه تلاش می‌کند برنامه‌های مدونی را برای افزایش موقوفات قرآنی به اجر درآورد.

حسینی افزود: اگر چه 4 هزار 173 موقوفه مرتبط با قرآن در کشور وجود دارد اما این تعداد پاسخگوی نیاز کشور نیست و باید هم تعداد این موقوفات و هم نحوه استفاده از آنها افزایش پیدا کند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: اوقاف در پی حاکمیتی کردن موقوفات قرآنی نیست بلکه قصد دارد وقف مشارکتی با ابزارهای نوین را با همکاری شهروندان توسعه دهد.

وی تصریح کرد: برای امسال وقوع 310 موقوفه قرآنی در کشور هدف‌گذاری شده که بر اساس آن در هر استان باید حداقل 10 موقوفه جدید قرآنی به ثبت برسد.

حسینی گفت: در سه ماهه نخست امسال حدود 25 درصد از برنامه سازمان اوقاف و امور خیریه برای تحقق 310 موقوفه قرآنی محقق شده است و امید می‌رود این برنامه با توفیق صد در صدی به انجام برسد.

وی افزود: راه‌اندازی وقف مشارکتی نیز قدم خوبی در افزایش موقوفات قرآنی محسوب می‌شود که همزمان با چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در ارومیه و با محوریت اتان آذربایجان غربی راه‌اندازی شده است.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: هم اکنون حدود نیمی از موقوفات کشور مربوط به توسعه و ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) است.

وی افزود: متأسفانه اعتبارات منشور توسعه قرآنی در سال‌های اجرای آن بعضاً اصلاً تخصیص پیدا نکرده و در به برخی سال‌ها هم تخصیص حداقلی داشته است در حالی که انتظار می‌رفت با تخصیص کامل اعتبارات آن شاهد انجام کارهای زیربنایی در حوزه قرآن باشیم.

شناسنامه


کدخبر: ۱۶۱۰۸۸
تاریخ: ۱۳۹۶/۶/۱۹     ساعت: ۸ : ۳۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اجتماعی       زیرسرویس: اخبار اجتماعی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۶ آبان
  • ٨ ربيع الاول ١٤٤٠
  • Nov 17 2018